III. ročník prvomájového turnaja v bedmintone 01.05.2014 /zlato a bronz pe kubínske šelmy/
Kubínske bedmintonové šelmy usporiadali prvomájový bedmintonový turnaj,
ktorý prilákal vysoký počet nadšencov bedmintonu.
Na kurty telocvične ZŠ J. Matúšku v Dolnom Kubíne sa o 9.00 postavilo 46 hráčov z Dolného Kubína,
Ľubochne, Nižnej, Zákamenného, Martina, Liptovského Mikuláša, Rožňavy, Revúcej a z usporiadateľského
teamu - Kubínskych šeliem.
Organizátori sa po minuloročných skúsenostiach počtu prihlásených nezľakli, hráčov rozdelili
do základných skupín: 13 dvojíc štvorhra muži, 8 dvojíc štvorhra ženy a 17 zmiešaných párov.
Víťazi základných skupín si zahrali finále systémom každý s každým a nedarovali si ani bod.
Hralo sa na 2 víťazné sety do 15 bodov.
Aj keď sa na kurty do bojov zapojili niektoré "nováčikovské dvojice", poriadne potrápili skúsených hráčov.
Zápasy boli ťažké, takmer vyrovnané, bojovalo sa o každý košík. S počtom odohratých
setov sa prejavovali aj športové emócie a tak sa skoro všetky zápasy hrali na 3 sety. Do posledných chvíľ
nebolo jasné, kto sa postaví na medailové stupienky.
Domáci klub reprezentovalo len 9 šeliem, zato sa však klub mohol tešíť z medailového
umiestnenia a to nie hocijakého, ale rovno toho najcennejšieho.
Kubínskym šelmičkám Dane Fülöpovej a Martine Klimčíkovej sa podarilo vo finále
poraziť víťazky minulého ročníka zákamenské levice Magdu Hrčkuľákovú
a Barboru Kuhejdovú a zaslúžene získať zlato v štvorhrách ženy,
Druhý cenný kov pre kubínske šelmy - tentoraz bronz získal Dalo Pelach
s ostrieľaným, skúseným zákamenčanom Pavlom Hrčkuľákom v štvorhrách muži.
Vysoká hráčska úroveň, priateľská atmosféra, hodnotné ceny, posedenie pri guláši a
krásne slnečné počasie - čo viac si mohli priať organizátori vydareného turnaja
a najmä hráči jedného z najrýchlejších raketových športov.
Výsledky:
štvorhra muži:
1.miesto Marek Gajdoš, Peter Hricovíny /Rožňava/
2. Ján Sedláček, Víťezslav Šišlák /Martin/
3. Pavol Hrčkuľák /Zákamenné/, Dalibor Pecĺach /KBŠ Dolný Kubín/
Štvorhra ženy:
1.miesto Dana Fülöpová, Martina Klimčíková /KBŠ Dolný Kubín/
2. Magda Hrčkuľáková, Barbora Kuhejdová /Zákamenné/
3. Miroslava Kričková, Bronislava Šišláková /Martin/
Zmiešaná štvorhra:
1. miesto Pavol Hrčkuľák, Magda Hrčkuľáková /Zákamenné/
2. Peter Hricovíny/Revúca/, Monika Mrázová /Rožňava/
3. Vítězslav Šislák, Bronislava Šišláková /Martin/