Kubínske bedmintonové šelmy usporiadali prvomájový turnaj v bedmintone

05.05.2012 09:36

01.05.2012 usporiadal klub „Kubínske bedmintonové šelmy“ z Dolného Kubína turnaj v bedmintone. Turnaja sa zúčastnilo celkom 35 bedmintonistov zo Zákamenného, Nižnej, Liptovského, Mikuláša, Martina, Istebného, Bratislavy a z Dolného Kubína. Súťažilo sa v disciplínach:  dvojhry muži, štvorhry ženy, štvorhra  muži a  mix. 6 ocenení si odniesli ligoví hráči zo Zakamenného, 4 ceny putovali do Martina, po jednej z cien sa ušlo Liptovskému Mikulášu a Dolnému Kubínu. V kategórii štvorhra ženy tretie miesto získali Danka Fülöpová a Katka Jurníčková z KBŠ Dolný Kubín. Výborným výsledkom v kategórii dvojhra muži sa prezentoval ďalší domáci hráč Peter Gallo,  ktorý sa z dvanástich hráčov prebojoval až do zápasu o tretie miesto, kde však podľahol skúsenejšiemu Martinčanovi  Milanovi Blažekovi. V kategórii mixov sa z 13 párov najviac darilo Bibovi Fedorovi a Danke Fülöpovej, ktorí v boji o tretie miesto nestačili na martinský pár Tomáš Dudík a Katka Zakopalová. Obsadili štvrtú priečku v rebríčku mixov. O takmer vrcholové športové výkony nebola núdza, počasie a chutný guláš spríjemnili priateľskú atmosféru všetkých účastníkov prvomájového turnaja. Podrobnejšie informácie o aktivitách klubu nájdete na stránke https://selmykubin.webnode.sk/ Kubínske bedmintonové šelmy sa už teraz  tešia na II. KBŠ CUP v novembri 2012.